Suche
  • Stars for Europe

Szybkie pomysły na upominek z poinsecją

Boże Narodzenie to czas prezentów. Na upominki idealnie sprawdzają się poinsecje, czyli gwiazdy betlejemskie ze swoimi kolorowymi, wyjątkowymi przylistkami. Obdarowana osoba ucieszy się z pięknej rośliny w ładnej osłonce lub we własnoręcznie wykonanej doniczce. Poniższe pomysły na drobne upominki z poinsecją, które można wykonać samemu, dowodzą, że zaaranżowanie rośliny „na wynos” nie wymaga ani wiele czasu, ani szczególnych umiejętności.


Kolorowy urok poinsecji: minimalny wysiłek, maksymalny efekt

Poinsecje dzięki bogatej kolorystyce są bardzo wszechstronne. Adwentowa dekoracja z kolorowych, miniaturowych poinsecji, którą można szybko wykonać jest zawsze miłym prezentem dla gospodyni lub gospodarza.


Nawet ci, którzy unikają nożyczek, kleju i papieru mogą zarobić punkty za samodzielnie wykonany prezent z poinsecją. Ten atrakcyjny projekt to doskonała alternatywa dla klasycznego bukietu, a do tego nie wymaga wiele czasu na przygotowanie. Jedyne co trzeba zrobić, to kupić dużo miniaturowych poinsecji w różnych kolorach w centrum ogrodniczym lub szkółce i ułożyć je ciasno w płytkiej misie lub na tacy. Im więcej kolorów, tym lepszy efekt. Aby woda nie wyciekała podczas podlewania, umieść poinsecje w odpowiednich osłonkach. Ale uwaga: delikatne poinsecje są wrażliwe na przelanie, więc podlewaj je ostrożnie i natychmiast odprowadzaj nadmiar wody.


Opakowanie to podstawa

Papier pakowy, gałązki jodły, świerk z szyszkami i sznurek to wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć efektowny prezent z poinsecją, który możesz zabrać ze sobą, jeśli udajesz się w okresie adwentu do kogoś z wizytą.


Zapakowanie zwykłej poinsecji tak, aby stanowiła indywidualny upominek, gwarantuje sukces. Tu klasyczna czerwona poinsecja w doniczce została zawinięta w zwykły papier pakowy, który ozdobiono gałązką świerkową, sosnowymi szyszkami oraz kilkoma gałązkami jodły. Wypisując na papierze osobiste życzenia, można dodatkowo nadać kompozycji osobisty charakter. Uwaga: poinsecje lubią ciepło. Nie służą im temperatury poniżej 15°C i przeciągi. Zanim wyniesiesz kompozycję na zewnątrz, owiń ją starannie papierem.


Upominki na ostatnią chwilę z tego, co jest pod ręką: Poinsecja przybrana w gazetę

Ta poinsecja pięknie sprawdza się jako prezent na ostatnią chwilę, który mogą wykonać nawet ci, którzy nie mają zdolności manualnych. Zaletą jest to, że większość potrzebnych rzeczy znajdziesz w domu. Stara doniczka, wczorajsza gazeta, foremka do ciastek w kształcie serca, tekturka, wstążka, papier prezentowy, klej i nożyczki — tylko tyle potrzeba, aby przemienić zwykłą roślinę doniczkową w osobisty upominek dla gospodarza lub gospodyni. Najpierw posmaruj doniczkę klejem i owiń gazetą. Obetnij papier wokół denka, a następnie go zagnij. Aby wykonać zawieszkę w kształcie serca, naklej papier prezentowy po obu stronach tekturki, a następnie odciśnij foremkę do ciastek i obrysuj kształt długopisem. Wytnij tekturowe serce wzdłuż linii, włóż je do foremki do ciastek i przymocuj gotową zawieszkę do doniczki pasującą kolorystycznie wstążką. Swoją drogą, ta szczególna odmiana poinsecji z karbowanymi przylistkami to doskonały wybór dla osób ceniących wyjątkowość.


Dzięki tym prostym wskazówkom, nie mając specjalnych zdolności manualnych, można w ostatniej chwili wyczarować wspaniały prezent. Odmiana poinsecji z karbowanymi przylistkami szczególnie przypadnie do gustu osobom, które kochają niezwykłe rzeczy. Potrzebne materiały: stary garnek, gazeta, foremka do wykrawania ciastek w kształcie serca, tektura, wstążka, papier ozdobny, nożyczki i klej. Garnek należy starannie posmarować klejem, owinąć gazetą a następnie ją przyciąć i zawinąć pod spód. Aby wykonać zawieszkę w kształcie serca należy po obu stronach tektury przykleić ozdoby papier a następnie odcisnąć na nim foremkę w kształcie serca i obrysować kształt długopisem. Na koniec wystarczy wyciąć serce wzdłuż linii, włożyć do foremki i przymocować ją kolorową wstążką do doniczki.


Więcej pomysłów na dekorację i prezent, odwiedź nas na Facebook!